Wist jij dat je banksaldo eigenlijk niet jouw eigendom is? En dat banken veel meer geld uitlenen dan ze daadwerkelijk bezitten, waardoor ze failliet zouden gaan als tien procent van de rekeninghouders hun geld wil opnemen? En wist je dat – als ze failliet gaan – je spaargeld praktisch maar voor 0,8% gedekt is?
Het financiële systeem waar wij allemaal van afhankelijk zijn, is gebaseerd op een wankel principe van fiatgeld waardoor het kwetsbaar is voor een groot aantal potentiële gevaren waar veel mensen zich niet bewust van zijn. In 'Financieel preppen' leg ik aan de hand van historische context, expert-analyses en diverse indicatoren uit dat het niet de vraag is of, maar slechts wanneer een langdurige periode van economische krimp en vernietiging van welvaart ons zal treffen.
Maar geen paniek. Ik beschrijf niet alleen hoe de toekomstige, grootschalige waardevernietiging eruit zal zien, ook bied ik allerlei praktische tips en inzichten aan – de Financieel preppen-methode – die jou kunnen helpen om je zo goed mogelijk voor te bereiden op dit scenario van economische depressie. Bovendien draagt deze methode niet alleen ideeën en suggesties aan over hoe je je geld in veiligheid kunt brengen, maar ook hoe je van deze periode van economische tegenspoed zou kunnen profiteren.
---
Ruben Cornelissen (1989) werkt sinds de afronding van zijn Master Bedrijfskunde bij de Nederlandse krijgsmacht, waarbij het verkennen en anticiperen van de toekomst de rode draad is in zijn functieomschrijving. In zijn vrije tijd houdt Ruben zich graag bezig met voorbereiding op potentiele catastrofe, oftewel ‘preppen’. Zijn lijfspreuk is dan ook: ‘Hope for the best, but prepare for the worst’. Ruben vindt dat het financiële aspect van preppen vaak onderbelicht wordt, waar hij met 'Financieel preppen' verandering in hoopt te brengen.