Perfecte slachtoffers

Voorzijde
24,90
Leverbaar vanaf 22 september
+
Bestel
ISBN: 9789462675520
Uitgever: Epo, Uitgeverij
Verschijningsvorm: Paperback
Auteur: Mohammed El-Kurd
Druk: 1
Pagina's: 264
Taal: Nederlands
Verschijningsjaar: 2025
NUR: Literaire non-fictie algemeen

Op 9 oktober 2023 geeft de ambassadeur van de Palestijnse Autoriteit in het Verenigd Koninkrijk een interview aan de BBC. Een paar uur eerder zijn zes van zijn familieleden in Gaza omgekomen bij een Israëlische luchtaanval. Eerste vraag van de presentator: ‘Mijn deelneming voor uw persoonlijke verlies. Ik bedoel, en mag ik dat duidelijk stellen, u kan het doden van Israëlische burgers toch in geen geval vergoelijken?’

De Palestijnen sterven veel. Ze sterven in vluchtige krantenkoppen, tussen twee ademstoten door. Hun dood is zo alledaags dat journalisten erover schrijven als over het weer: ‘Bewolkte lucht, lichte buien en de voorbije dagen drieduizend dode Palestijnen.’ Maar dat ze zoveel sterven betekent niet dat ze op de onvoorwaardelijke steun van het Westen kunnen rekenen. Daarvoor moeten ze eerst aantonen dat ze geen terrorist zijn. Alleen perfecte slachtoffers hebben recht op erkenning en een perfect slachtoffer moet aan een reeks criteria beantwoorden.

Messcherp, woedend en poëtisch: Mohammed El-Kurd vraagt de lezer de Palestijnen in de ogen te kijken. Want de manier waarop mensen Palestijnen zien legt bloot hoe ze de wereld beschouwen.

Mohammed El-Kurd is schrijver, dichter, journalist en organisator. Hij is de allereerste Palestina-correspondent van The Nation en ontving tal van onderscheidingen en prijzen.

Oorspronkelijke titel: Perfect Victims. And the Politics of Appeal. Haymarket Books, 2025.