Dan dada doe uw werk!

avant-gardistische poezie uit de lage landen

Voorzijde
Achterzijde
9,90
Levertijd: 3 werkdagen
Met 5% studentenkorting
voor 9,41 i
+
Bestel
ISBN: 9789460041617
Uitgever: Vantilt
Verschijningsvorm: Paperback
Auteur: Hubert van den Berg Geert Buelens
Druk: 1
Pagina's: 248
Taal: Nederlands
Verschijningsjaar: 2014
NUR: Poëzie

'Dan dada doe uw werk!' Met deze woorden besluit I.K. Bonset in 1921 in De Stijl een tirade tegen pogingen om 'de kanselliteratuur van vóór '80' in het interbellum nieuw leven in te blazen. Of dada het 'predikantenpathos' inderdaad wist uit te drijven uit de Nederlandstalige literatuur valt te betwijfelen. Wel lieten dada en andere avant gardistische 'ismen' hun onmiskenbare sporen na in de Nederlandstalige poëzie.

In de bloemlezing Dan dada doe uw werk! presenteren samenstellers Hubert van den Berg en Geert Buelens een dwarsdoorsnede van de poëtische avant-garde in de vroege twintigste eeuw in Nederland en Vlaanderen. De bloemlezing bevat werk van onder anderen Piet Mondriaan, I.K. Bonset, Paul van Ostaijen, Herman van den Bergh, Hendrik de Vries, H. Marsman, Pierre Kemp, Kurt Schwitters, Antony Kok, E .L.T. Mesens, Til Brugman, Gaston Burssens, A.C. Willink, Michel Seuphor en H.N. Werkman.

Dan dada doe uw werk! is het laatste deel in de Dada-reeks van Uitgeverij Vantilt. Eerder verschenen Tenderenda de Fantast van Hugo Ball, In den beginne was Dada van Raoul Hausmann, 7 dadamanifesten van Tristan Tzara, En Avant dada van Richard Huelsenbeck, Een avond in Cabaret Voltaire van Hans Arp e.a., Jezus Christus Quibus van Francis Picabia en Apologie van de luiheid en Pan Pan voor de Poeper van de Neger Naakt & Bar Nicanor van Clément Pansaers.