De Derde Kamer?
“Een Burgerkamer? Wat? Een Derde Kamer? Sporen jullie niet? Willen jullie de Grondwet van Thorbecke van 1848 herschrijven of zo?”
Nou nee hoor. Die Grondwet is al een paar keer herzien, trouwens. Maar wij willen helemaal geen nieuwe wet. Is ook niet nodig. Wij willen juist dat de wetten die er al zijn goed worden uitgevoerd. En wij willen graag een goed en betrouwbaar bestuur van Nederland.
Samen met veel andere mensen zijn we erg bezorgd over hoe het met onze democratie gaat. Burgers voelen zich niet gehoord en raken het vertrouwen in de overheid kwijt. Pogingen om burgerparticipatie in Nederland van de
grond te krijgen en burgerinitiatieven aan te moedigen lopen moeizaam en onbevredigend.
In dit boek van Sociaal & Groen legt Wim Lanfermeijer, een oude rot uit de Nederlandse politiek, uit waarom een Burgerkamer en een Derde Kamer een verdere stagnering van de Nederlandse democratie kunnen voorkomen.
Makkelijk te implementeren. Toegankelijk voor de burger. Een aanvulling op het mandaat van de gekozen volksvertegenwoordiging. Een concreet antwoord op de roep van de Nederlandse burger om meer inspraak.