Apinti

De sprekende drum van de Marrons

Voorzijde
35,00
Leverbaar vanaf 1 oktober
+
Bestel
ISBN: 9789083493053
Uitgever: Vrije Uitgevers, De
Verschijningsvorm: Paperback
Auteur: André Mosis Georgio Mosis Susi Mosis Simba Ogbebor – Mosis
Druk: 1
Pagina's: 256
Taal: Nederlands
Verschijningsjaar: 2025
NUR: Literaire non-fictie algemeen

‘De Apinti is méér dan een drum-instrument. Het is de taal van het leven zelf, geboren uit de ritmes

van onze harten en de roep van onze ziel. Met elke slag op de Apinti hoor je onze boodschap, ons

verhaal van verbinding.’

Apinti is een uniek boek over ‘de sprekende drum’, boordevol niet eerder gepubliceerd tekst- en beeldmateriaal, geschreven en geïllustreerd door een artistiek begaafde familie die behoort tot de Marron-gemeenschap. Al drummend en dansend vertellen zij verhalen en delen zij wijsheden met een precisie die je je bijna niet kunt voorstellen. Zij geven de Apinti een stem, alsof het een mens is die spreekt.

Lang geleden werden hun voorouders in West-Afrika het slachtoffer van de trans-Atlantische mensenhandel en op transport gezet naar Suriname. Op de plantages verloren deze mensen hun vrijheid, hun grond, hun familie – maar niet hun ziel, niet hun verhalen. Zij slaagden erin te ontsnappen aan de verschrikkingen van gevangenschap en dwangarbeid, doordat ze communiceerden met Apinti-codes die ver door het oerwoud klonken en die alleen zij konden begrijpen. Het was met de drum dat de Marrons toen, in tijden van mensenhandel, vrije gemeenschappen konden stichten in het oerwoud. Het is met de drum dat zij nu, voor het hedendaagse publiek, hun verhalen levend houden en overdragen op nieuwe generaties.

Apinti is een prachtig vormgegeven, van begin tot eind op communiceren gericht boek dat uiteenlopende gemeenschappen in heel. Nederland en Vlaanderen met elkaar in verbinding kan brengen. Het is ook een multimediaal boek: het bevat QR-codes die verwijzen naar een rijkdom aan achtergrondinformatie en spectaculair filmmateriaal.