Vandaag is het jouw dag

Voorzijde
Achterzijde
12,50
Leverbaar vanaf 28 augustus
+
Bestel
ISBN: 9789083470542
Uitgever: Levendig Uitgever
Verschijningsvorm: Hardcover
Auteur: Arie de Bruin
Druk: 1
Pagina's: 48
Taal: Nederlands
Verschijningsjaar: 2025
NUR: Basisschool: mens en maatschappij

Ik heb interessante boeken gelezen. Tegenwoordig lees ik interessante kinderen. Zeg niet: “Ik weet het al.” Ik lees één keer, twee keer, drie keer en tien keer hetzelfde kind en nog steeds weet ik niet veel, daar een kind over een eigen wereld beschikt, een grote wereld die allang bestaat en die nog lang zal blijven. Ik weet enigszins wat er was en wat er is. En hoe zal het verder gaan? (Janusz Korczak)

Opvoeder, leraar, meester of juf, groepsleider of pedagogisch medewerker. Prachtige beroepen, soms lastig, maar altijd weer verrassend en zinvol. In ieder geval een interessant beroep, want je mag iedere dag met kinderen samenwerken en hen ‘lezen’. Elke dag kan het jouw dag zijn en de dag van de kinderen. De kindertijd is niet alleen een voorbereiding op later, maar vooral een leven in het hier en nu.

Vandaag is het jouw dag, een boekje met gedichten en enkele columns die verschillende kanten van het bijzondere beroep van opvoeder en leraar belichten. Bij alle gedichten zijn citaten van Janusz Korczak opgenomen. Daaruit blijkt dat de ideeën van deze grondlegger van de rechten van het kind in onze tijd nog bijzonder actueel zijn en je kunnen inspireren.

Een hart onder de riem voor al die mensen die soms even worstelen mét, maar meestal genieten ván hun werk met kinderen.