Beschermen

Voorzijde
27,50
Leverbaar vanaf 30 april 2026
+
Bestel
ISBN: 9789044661231
Uitgever: Prometheus
Verschijningsvorm: Paperback
Auteur: Wilbert-Jan van Hövell
Druk: 1
Pagina's: 336
Taal: Nederlands
Verschijningsjaar: 2026
NUR: Mens en maatschappij algemeen

In de jaren negentig en nul vonden grote humanitaire crises plaats als gevolg van oorlog en repressie. Van Ethiopië tot Oost-Timor en van Joegoslavië tot de Rohingya uit Myanmar – Wilbert van Hövell, destijds werkzaam voor de VN, was er nauw bij betrokken. Tussen vluchtelingen en bedreigde burgers, maar ook bij ontmoetingen met bekende politici, oorlogsmisdadigers, guerrillaleiders en genocideplegers.

Beschermen is het levendige en persoonlijke verslag van de hulp – fysiek, juridisch en diplomatiek – aan mensen in crisissituaties. Centraal in deze aangrijpende memoires staat niet de besluitvorming van de VN Veiligheidsraad, maar de situatie ter plekke, met haar beperkingen en dilemma’s op het snijvlak van politiek en recht. Van Hövell geeft een zeldzame inkijk in een organisatie die opnieuw ter discussie staat, en een leerzame terugblik op conflicten die nog steeds doorwerken. Ondanks mislukkingen is dit een hoopvol boek, geschreven door een humanitaire diplomaat doordrongen van de noodzaak tot menselijkheid, vrede en gerechtigheid.

Wilbert van Hövell is jurist. Na enkele jaren in de advocatuur werkte hij het grootste deel van zijn loopbaan bij de Verenigde Naties, vooral de vluchtelingenorganisatie UNHCR. Hij is lid van de Commissie Mensenrechten van de Adviesraad Internationale Vraagstukken en plaatsvervangend rechter bij de rechtbank Den Haag. Beschermen is zijn eerste boek.