Vijf jaar geleden kreeg psychotherapeut Christine Brouwer de diagnose borstkanker. Na jarenlang mensen met kanker te begeleiden, werd zij zelf patiënt. Zowel tijdens en na de behandeling merkte ze wat het met je doet om ziek te zijn. Ze had behoefte aan meer informatie. Hoe kun je het leven combineren met ziek zijn, met behandeld worden en weer opkrabbelen? Nu ze met meer afstand terug kan kijken, schreef ze het boek dat ze zelf graag had willen lezen. In dit boek verbindt ze kennis van de medische psychologie met eigen ervaringen en die van andere patiënten.Een boek voor alle vrouwen die deze ziekte meemaken – en voor hun naasten.
Voor dit boek sprak zij met acht andere vrouwen, die allemaal andere vormen van borstkanker, andere behandelingen en andere ervaringen hebben en hadden. Wat ze allemaal gemeen hebben is dat ze hobbels en bobbels tegenkomen of tegenkwamen rondom én naast de behandeling. Wat zij gemeen hebben is de aanslag op hun veerkracht, op hun relativeringsvermogen. Wat zij gemeen hebben is de angst, de confrontatie met de kwetsbaarheid van hun lichaam, de onzekerheid die er eigenlijk altijd is, maar die door de diagnose ineens levensgroot zichtbaar werd.
Houvast tijdens of na borstkanker
Voor wie borstkanker heeft (gehad) én hun naasten
Over omgaan met teleurstellingen, hormonen, de mensen om je heen, terugkeren op je werk, seks, medische kwesties en nog veel meer
Leer omgaan met de onzekerheid die komt kijken bij borstkanker
Persoonlijke ervaringen van andere vrouwen laten je voelen dat je niet alleen bent
Christine Brouwer is gepromoveerd binnen de medische psychologie en werkt als klinisch psycholoog en psychotherapeut. Ze werkt met individuele cliënten én als relatietherapeut.